" Сльоза омиває душу  "

 

 

            

Жорстока ноче ,

о яка ти довга!

В тобі, як крик і мука,

Вість одна…

          Важким болем вже 30 відлунює в людських душах лиха чорнобильська година, зловісна ніч 26 квітня 1986 року, 1год., 23 хв., 40 с.

     Саме цій трагічній сторінці з життя України було присвячена літературна композиція учнів 9 та 10 класів для учнів 5-11 класв та працівників школи,  у якій  учні розповіли про горе яке впало на Україну та зачепило сусідні держави. Класний керівник 10 класу Лущик Петро Михайлович у вступному слові сказав, що хоча і проходять роки і віддаляє пам’ять людська від тих трагічних подій, та і через десятиліття наздоганяє нас і наших дітей Чорнобиль. Від зловісного подиху четвертого реактора потерпають і до цього часу діти: народжуються каліками, хворіють, передчасно помирають. Перегляд короткометражного документального фільму "1 хвилина до вибуху" справив на  учнів  сильне враження. Віршами і прозою учні доносили страшну правду про аварію на ЧАЕС.

    На шкільний захід завітали гості: голова  Жовківської районної організації "Союз Чорнобиль"  - Дзюнька Петро Лукович, депутат Жовківської районної ради Микола Петрович Кожушко.

 

   Учні, затамувавши подих, слухали Петра Луковича,  який будучи одним із ліквідаторів Чорнобильської аварії розповідав їм про події яких був очевидцем. Пояснив поняття 10- ти , 20-ти та 30- ти кілометрові зони. Вже, напевно, багато з тих, хто був справжнім ліквідатором Чорнобильської аварії, пішли з життя. Важко назвати їх точне число.  А ще ті, що живуть на забруднених територіях. По скількох долях пройшлася чорним смерчем радіоактивна хмара…

 

Тиждень духовності у Сопошинській  школі

присвячений року Божого Милосердя

 

Змістовно і насичено пройшов Тиждень духовності у школі (04.04- 11.04. 2015)

Кожного ранку вся шкільна родина збиралася на  молитву і молитовні розважання під проводом о. Ярослава Петрухи над ділами милосердя щодо душі та тіла. Милосердя Господнє сьогоднішньому світові більш, ніж потрібне, оскільки у нашій державі триває війна, а у світі – конфлікти. Ми інколи ставимо собі запитання: як приймати людину, яка вбиває? Але знову-таки по-людськи не можемо зрозуміти, тільки Бог нас може цього навчити.У сучасному світі бути милосердним дуже важко, однак можливо.Дуже важливо вміти простягнути руку іншому, не зважаючи на біль, образи, агресію. Це великий Дар – вийти поза межі свого «я» задля підтримки іншого.

Охоче учні слухали науку о. Богдана Хилинського  «Моральні засади християнства». Підчас якої о. Богдан пояснював дітям, що Божі закони вічні і незмінні і сучасний світ зараз так як ніколи повинен повернутись до Бога. Тому маємо самі відчиняти свої двері назустріч Богові.

 

 

Виховні години на морально-етичні теми, години духовності, тематичні бесіди, виставка літератури у бібліотеці – «Боже милосердя врятує світ» – усі заходи сприяли формуванню в учнів розуміння важливості духовного оновлення, роздумів над своїми вчинками і прагненню до самовдосконалення. Велика Подяка отцю  о.  Роману Малькевичу  вчителю християнської етики за організацію та проведення тижня духовності  в школі.