Герої не вмирають!

І запалала памяті свіча…

Господи!

Благослови Україну і всі родини наші

Навчи нас не продавати свою совість

ні дешево, ні дорого.

Захисти нас від ворогів

видимих і невидимих,

що хочуть поневолити нас.

Дай нам, Боже, жити вільним життям

 

… У цей лютневий вечір люди звідусіль сходились  на подвіря Сопошинської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Тут встановлено памятний знак на честь Героїв Небесної Сотні. В руках люди несли запалені свічі, вшановували память, схиливши голови у скорботі.

Отець Ярослав Петруха (УГКЦ) відправив панахиду за невинно убієнних.

Подальше вшанування памяті Ангелів Небесної Сотні продовжувалось в актовій залі школи.

На сцені згорьована Україна, у ролі якої вчителька місцевої школи Кушнір М. В. Сльози і біль стискалися у грудях від слів: «Куди ж ви, діти мої?! За що? За що вбивають? За правду! За волю!...»

Хвилина мовчання. Гімн Небесної Сотні «Плине кача». Люди передають з рук у руки запалену свічку, як данину тим, хто навічно пішов від нас, хто написав своєю кровю нову сторінку нашої історії.

На екрані – фрагменти відеофільму про події, які відбувались на Київському Майдані у ці тривожні лютневі дні 2014 року. Зворушливо звучали вірші «Палає Київ у вогні»  (чит. Андрушко В.  – вчитель школи), «Не плач, Матусю» (чит. Башак Д. – уч. 10 класу), інсценізувалася поезія «Вітер зі Сходу» (Візничак М. і Музика Н. – 10 кл.)

На очах присутніх заблищали сльози від пісень «Герої Майдану» (вик. Грех Ліля), «Мальви» (вик. Адамяк О.), «Боже, я молюсь за Україну» (вик. Чубай В.).

Подих присутніх перехопила пісня «Вставай, Україно!» у виконанні односельчан Марцішаускаса П.Ю., Яха М. І., Мазура І. Б., Сорочака Я. Р., Великого В.В. 

Героїчні сторінки історії нашої України перегорнули юні патріоти Сібрак В., Сібрак М., Максимович І., Старко В., Долиба Ю., Пушкар М. – учні 7-8 кл.

Учнівський колектив «Ритм» виконав танцювальну композицію «Мамо, не плач».

З великим почуттям віри, надії і любові до Бога прозвучала молитва за Україну, що промовили вчителі (Арнаутов Ю.А, Лещик Я. В., Лущик П. М., Мурдза І. Б.), які були ведучими свята.

Вшановуючи память загиблих Героїв, багатолюдна хода пройшла до банера «Небесних Ангелів» і запалили свічки пам'яті.

Герої не вмирають!

Вони житимуть у памяті кожного з нас, у памяті наших дітей і онуків. Ніхто і ніщо не має бути забутим.

Нехай память про всіх невинно убити згуртує нас, живих, дасть нам силу, мудрість і наснагу для боротьби за нашу державу на нашій землі.

Слава Україні! Героям Слава!