Ми всі мандруємо охоче стежками рідного Розточчя

У нашому краю кожне село неповторне і по своєму чарівне. Зачаровує чи то своєю природою, чи історичними і культурними пам’ятками. До таких сіл належить село Глинськ, яке відоме не лише своїм історичним минулим, але й незвичайним географічним розташуванням. Історична частина села бере початок в Розточанських вершинах, а дальше тягнеться в глиб низин Малого Полісся. Село славне джерелом Івана Хрестителя в урочищі Керниця. Саме до цього давнього джерела їздили учні 6-го класу Сопошинської ЗОШ І-ІІІ ступенів разом з вчителем географії Морозович М.Ф. та класним керівником Мишок М.М. діти уважно та із захопленням слухали розповідь та легенди про  джерело, про давню церкву ХVІІ ст., яка раніше там стояла і була спалена в 50-ті роки ХХ ст. серед християн св. Іван Хреститель був і є у великій пошані.

 

Крехів… Скільки б разів там не були, та все хочеться і хочеться туди повертатись. В цьому переконались, коли з ініціативи керівника історико-краєзнавчого гуртка Морозович М.Ф. було  організовано поїздку в Крехівський монастир. Охочих виявилося чимало. Обрано з було юних краєзнавців учнів 5-го 5ласу.

Серед пагорбів Розточчя, покритих сосново-буковими лісами, під горою Побійною за товстими оборонними мурами величаво стоїть монастир. Пройшовши через міст і браму потрапляємо на територію монастиря. Він зустрів нас надзвичайною тишею і спокоєм. Саме тут переплелись минуле і сучасне. Товсті оборонні мури з бійницями, оборонна дзвіниця начебто переносять людину в глибину віків і розповідають, як вони захищали місцевих жителів від нападів ворогів. Монастирська церква Преображення Господнього й ікони Миколая Мирлікійського та Крехівської Богородиці свідчать про глибоку віру.